Depilacja laserowa

Znalezione obrazy dla zapytania depilacja laserowa light sheer

Depilacja laserowa LightSheer

System amerykańskiej firmy LUMENIS (światowy lider producent laserów medycznych i kosmetycznych), jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

 

Jak działa laser?

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego, zawierającego melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost powodując trwałą utratę włosa oraz destrukcję mieszka.

Ja wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie wzrostu aktywnego (ANAGEN). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów- faza zaniku (KATAGEN) i spoczynku (TELOGEN) są nieme na działanie lasera.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

Przed zabiegiem należy zgolić wybraną część ciała, zostawiając pasek 2 x 2 cm, celem oceny włosa do ustawiania przez osobę wykonującą zabieg odpowiednich parametrów.

Przed każdym zabiegiem nie można stosować depilacji mechanicznej (pęseta, wosk, depilatory) przez okres 6 tygodni.

Aktywna opalenizna stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegów. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np.:Isotrexin, Differin, Zorac, RetruA i inne), Vit.C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, rumianek, herbatka Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Kiedy efekty będą widoczne?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40 % włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt należy wykonać serię zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Czy depilacja laserowa boli?

W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucie, bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. Warto dodać, że głowica lasera LIGHTSheer® DESIRE™ wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która jest chłodzona, dzięki czemu odczucie bólu znika!

Czy istnieją przeciwwskazania wykonania zabiegu depilacji laserowej?

Tak, są to wymienione niżej przeciwwskazania czasowe:

 • Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona.
 • Terapia doustna retinoidami (IZOTEK). Należy odstawić na 6 miesięcy przed zabiegiem.
 • Terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi (dziurawiec, nagietek, herbatki FIGURA1, FIGURA2).
 • Terapia miejscowa kremami z VIT A i C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi. Należy odstawić min. 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny). Należy odczekać min. 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
 • Antybiotyk

Przeciwwskazania do zabiegów:

 • Ciąża.
 • Choroby nowotworowe.
 • Indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające).
 • Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień i bliznowców, aktywne infekcje skóry, reticularis (marmurkowa skóra), opryszczka.
 • Padaczka

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg przeprowadzony przez nas poprzedzony jest konsultacją. Wykluczamy wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Określamy fototyp skóry, przeprowadzamy próbę laserową. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, sucha, nienatłuszczona. W okresie zimowym przed zabiegiem należy nawilżać skórę w partiach ciała tj.: łydki, uda, przedramiona i ramiona. Podrażnienia przy przesuszonej skórze są po zabiegu intensywniejsze. Pamiętajmy, aby między zabiegami nie stosować innej metody depilacji. Dopuszczalne jest tylko golenie maszynką. Po wykonanym zabiegu unikaj gorącej kąpieli, wizyt na basenie oraz opalania na słońcu bądź w solarium.